Eco Termal Etiketler

Eco Termal Etiketler

Eco Termal Etiket, kağıt etiketler üzerine termal lamine edilmesi neticesinde oluşturulan bu etiket tiplerinin yüzeyinde koruyucu bir tabaka bulunmamaktadır. Eco Termal Etiketler, sıcaklığa,ışık ve neme dayanıklı değildirler. Böyle bir dış etkene maruz kaldıklarında kararırlar. Bundan dolayı bu etiketler raf ömrü fazla uzun olan etiketlerdir ve bu yüzden kısa süreli uygulamalarda kullanımı daha yaygındır.

Eco Termal Etiketlerde baskı termal olarak (ısıyla) yapıldığı için ribon kullanılmaz. Bu da Eco termal etiketin baskı maliyetinin ucuz olmasını sağlar dolayısıyla Eco Termal Etiketler uygun fiyatlı etiketlerdir. Yazıcınız termal baskıya uygun, etiketlerinizin kullanımı 5-6 ayı geçmiyorsa ve etiketi yapıştıracağınız ürünler hızlı tüketime dayalı ürünler  ise termal etiketler kullanmanız baskı maliyetinizi düşürecektir.

Bu etiket cinsi genel olarak, hastaneler de, sıra numarası uygulanan mekanlar da, marketlerin özellikle bakliyat ve kuru gıda reyonlarında olduğu sirkülasyonun hızlı olduğu ürünlerin kullanımında uygundur.

Etik Basım Aş olarak her istediğiniz boyutlarda ve renklerde Eco Termal Etiketler üretmekteyiz.


...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

 
 

Eco Termal Etiket

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bu etiket çeşidi kağıt bazlı etiket çeşitlerindendir. Eco Termal Etiket;

  •  Yüzeyinde herhangi bir koruyucu tabaka ile düzenlenmemektedir.
  •  Ribbon kullanımı gerçekleşmez. Ribbon; baskı sırasında kullanılan siyah şeride verilen isimdir. Bu şerit kullanılmadığı için baskı maliyeti diğer etiket çeşitlerine oranla bir hayli düşüktür.
  •  Baskı hızı yüksektir.
  •  Etiket üzerine yapılan baskı yine ribbon kullanımı olmadığı için en az 3 ay en fazla 6 ay kadar kalıcıdır. Kullanıma ve baskının bulunduğu ortama göre bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Eco Termal Etiket Baskısı Nasıl Yapılmaktadır?

Eco Termal Etiket kâğıt üzerine termal ısı ile yapılan bir baskıdır. Bir barkod yazıcı sayesinde sağlanan bu ısı, barkod yazıcının başlığından alınmaktadır. Bu başlık sayesinde termal özellik sıvılaşır ve baskı gerçekleşmiş olur. Bu sayede ribbon dediğimiz siyah şeride ihtiyaç duyulmamaktadır. Termal yani ısı yöntemi maliyeti düşük olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir.

Eco Termal Etiket Hangi Alanlarda Kullanılır?

Eco Termal Etiket şu alanlarda oldukça fazla tercih edilmektedir;

• Hızlı ürün tüketiminin olduğu alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun nedeni, raf ömrünün 6 aya kadar uzayabilir olmasından kaynaklanır. Altı ayı geçen ve yıllarca saklanan Eco Termal Etiket üzerinde baskı olsun olmasın sararmaya ya da kararmaya başlar.

• Termal başlıklı yazıcıya sahipseniz ilk tercih edeceğiniz etiket, Eco Termal Etiket olacaktır. Termal başlıklar diğer yazıcı başlıklarına oranla bir hayli uygun fiyatlıdır.

• Sıklıkla karşımıza çıkan sektörler arasında bakliyat dükkanları, hastaneler, otomasyon şirketi ile çalışan birçok şirketler, kargo firmaları ve kuru gıda ürünleri satan fabrika ve işletmeler gelmektedir. Dikkat edildiği üzere tüm bu sayılan firmaların hepsi hızlı tüketim yapılan ve hızlı aynı zamanda az maliyetli etikete ihtiyaç duyan alanlardır.

Eco Termal Etiket Hangi Alanlarda Kullanılmaz?

Eco Termal Etiket şu etkenlere maruz kaldığında düşük performans gösterecektir;

  •  Nem
  •  Işık
  •  Isı
  •  Alkol

Etiketlerin birçoğu bu sayılan dış etkenlere direkt olarak maruz kalması halinde sararma ya da maruz kaldığı bileşene göre kararmaya başlayabilir.

Eko termal etiketler, üzerinde koruyucu bir tabaka bulunmayan, üzeri termal lamine edilmiş etiketlerdir. Genel etiketlerin aksine, eko termal etiketler dayanıklı ve uzun ömürlü etiket türleri değillerdir. Isı, ışık ve neme karşı hassas olan eko termal etiketler, bu üç unsurdan herhangi biri ile karşılaştıklarında kararırlar. Bu sebeple bu tür etiketler daha kısa süreli kullanımlar için uygundur. Eko termal etiket çeşitleri, ribonsuz bir baskı ile üretilirler. Bu tür etiketlerin kullanım alanları ise hastane ve benzeri yerlerdir. Çünkü hem hastanelerde hem de benzer yerlerde sıra için alınan etiketler, eko termal etiketlerdir. Eko termal etiket fiyatları genellikle uygundur. Öyle ki en uygun etiket türlerinden biri olduğu da söylenmektedir.


Eko Termal Etiket Uygulamaları