Fastyre Kuşe Etiket

Fastyre Kuşe Etiket

Fastyre Etiket, kağıt bazlı etiketler ile benzer özellikler göstermekle beraber, yapışkanı oldukça kuvvetli bir kağıt etiket türüdür. Zorlanmaları durumunda yırtılma özelliği vardır. Diğer kağıt bazlı etiketler ile arasındaki fark ise, zemininde özel bir yapışkanın bulunması ve bozuk, engebeli yüzeylere bile sıkı sıkıya yapışmasıdır. Bu özel yapışkanın bulunduğu tarafı metalik gri görünümlüdür, üst tarafı vellum ya da kuşe kağıt ile kaplanmaktadır. Kağıt bazlı bir etiket çeşidi olduğundan dolayı wax ribon aracılığıyla termal transfer yöntemiyle baskı alınmaktadır. Fastyre Etiket, bazı sektörler tarafından kumaş kartela etiketi, lastik etiketi olarak da bilinmektedir. Bunun sebebi de pürüzlü yüzeylere bile kolaylıkla yapıştığından dolayı ağırlıklı olarak bu sektörler tarafından tercih edilmesinden kaynaklanmaktadır. Etik Basım A.Ş olarak, Fastyre Kuşe etiketin üzerine firmanın kurumsalına uygun olarak tasarım ve üretim yapmaktayız.

Fastyre etiketlerin taşıyıcıları çift taraflı silikonlu olmalıdır.

Fastyre Etiketlerde yapışkan özellikleri oldukça önemlidir. Piyasada kumaş kartela etiketi ve lastik etiketi olarak kullanımı yaygındır.

 

Üretmekte olduğumuz Fastyre Etiket çeşitleri aşağıdaki gibidir:

 • Baskılı Fastyre Kuşe Etiket
 • Baskısız Fastyre Kuşe Etiket
 • Fastyr Etiket
 • Fastyr Kuşe Etiket
 • Kartela Etiketi
 • Kumaş Kartela Etiketi
...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Fastyre Kuşe Etiket

Fastyre Kuşe Etiket, kuşe etiket ailesinin bir üyesidir. Üretim şekli aynı olsa da bazı farklılıkları vardır. Fastyre Kuşe Etiket;

 1.  Kağıt bazlıdır.
 2.  Yırtılabilir
 3.  Kuşe etiketlerin geneli düz ve pürüzsüz alanlarda yapışabilirken Fastyre Kuşe Etiket engebeli ve pürüzlü alanlara da yapıştırılabilir.
 4.  Ön kısmına istenilen tasarım baskısı yapılabilmektedir.
 5.  Yapışkanlı olarak üretilmektedir.
 6.  Arka yani yapışkanlı kısmı gri renktedir.
 7.  Termal başlıklı baskı makineleri sayesinde baskı alınabilmektedir.
 8.  Baskı sırasında Wax Ribon ve Wax-Resin Ribon uygulaması yapılır.
 9.  Yapışkanı özel olarak üretilir. Bu özellik çok az etikette görülür.
 10.  Fastyre Kuşe Etiket üzerine kuşe yani parlaklık özelliği sonradan eklenir.
 11.  Çuval ya da lastik etiketi olarak da bilinmektedir.

Fastyre Kuşe Etiket Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle her kağıt etiketi kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı özellikler vardır.

 1.  Isıya karşı duyarlıdır. Fazla ısı gördüğü ortamlarda yapışkanlık özelliği azalacaktır.
 2.  Neme maruz kaldığında baskı bozulmaları meydana gelecektir.
 3.  Direkt doğrudan güneş alan ortamlarda uzun vadede baskı renklerinde solmalar meydana gelecektir.
 4.  Her ürünün belli bir fiyatı vardır. Fiyatı daha düşük olduğu için tercih edilen baskı malzemelerinde olumsuz sonuçlar doğacaktır. Bu nedenle de kullanım ömründe azalma olacaktır. Kalitesiz baskı malzemelerinin sağlığa zararlı olduğu da unutulmamalıdır.

Fastyre Kuşe Etiket Hangi Alanlarda Kullanılır?

Fastyre Kuşe Etiket genel anlamda otomotiv sektöründe, tekstil ürünlerinde ve mermer sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Bulunduğu alana sıkı bir şekilde yapıştığı için ağır ürünlerin direkt olarak üzerlerine yapışabilmektedir. Zorlama ile ancak çıkartılabilir. Bununla birlikte özellikle de araba lastiklerine sıklıkla yapıştırılmaktadır.

Fastyre Kuşe Etiket Neden Önemlidir?

Öncelikle kullanılan ürün gruplarını düşünürsek, yapışması ve baskısı zor alanlarda kullanılmaktadır. Üreticilerin ürün gruplarına göre etiket seçmeleri önemlidir. Bununla birlikte kullanılan ürün kaliteli malzemelerle basıma gönderilirse sonuçlar olumlu olacaktır. Bir ürünün kendisi kadar o ürünü tanıtan malzemelerinde kaliteli olması gerekmektedir. Satış politikası için önemli bir noktadır. Aynı zamanda ürünün kalitesi kadar maliyeti de önem arz etmektedir. Fastyre Kuşe Etiket yüksek yapışkan oranına göre diğer etiket grupları arasında en uygun fiyatlı olanlardandır.

Fastyre kuşe etiketler, özellikleri itibari ile kağıt etiketlere benzeyen etiket türleridir. Ancak kağıt etiketler ile aralarında bir temel fark vardır; yapıştırma gücü. Fastyre etiketler, yapışkanları oldukça güçlü olan etiketlerdir. Öyle ki bu etiketler, bozuk veya tırtıklı yüzeylere bile oldukça kolay bir şekilde yapışabilmektedir. Yırtılmaları kolay değildir ancak zorlanmaları durumunda yırtılma söz konusu olmaktadır. Etik Basım olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz başlıca fastyre kuşe etiket çeşitleri şunlardır;

 • Baskılı fastyre kuşe etiket
 • Fastyr etiket
 • Baskısız fastyr kuşe etiket
 • Fastyr kuşe etiket

Fastyr etiketler hammadde olarak kağıt bazlı etiketler sınıfına girmektedir ancak fastyre kuşe etiket fiyatları diğer kağıt etiketlere göre biraz daha farklıdır.