Kuşe Etiketler

Kuşe Etiketler

Kuşe Etiket, yüzey parlaklığı  baskı standardını artırma gibi bir takım özelliklerin elde edilmesi için kimyasal muamele uygulanmış kağıtlardan üretilmiş bir etiket çeşididir. Kuşe Etiketin yüzeyi, termal etiketlere oranla ısıya ve güneş ışığına daha dayanıklıdır kararma yapmaz  Diğer kağıt etiket türleri gibi, yırtılabilir ve sıvılardan etkilenir özelliktedir.

Yarı parlak, Parlak ve Mat benzer biçimde çeşitleri bulunan Kuşe Etiketlerin maliyeti öteki etiketlere göre daha uygundur.
Uygulama yerlerine ve zemine uygun farklı yapışkan türleri bulunmakta olup, en iyi sonucun elde edilerek yapılması önemlidir.


...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Kuşe Etiket

Kuşe Etiketler, etiket grupları içinde kağıt içerikli olan etiketlerden biridir. Yüzey değişikliği ile ön plana çıkmaktadır. Yüzeyinin üstü parlatma işlemine maruz bırakılmıştır. Bu parlaklık özelliği nedeniyle de oldukça sık tercih edilmektedir. Aynı zamanda görsel içeriği daha zengin olan etiketlemelerde ilk başta kullanılanlar arasındadır. Kuşe Etiket özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

 1.  Arka kısmı yapışkanlı olarak üretilmektedir.
 2.  İstenilen gramajlarda üretilebildikleri için tercih edilme sebeplerinden biridir.
 3.  Birden fazla barkod yazıcıyla uyumlu olarak baskı üretilebilmektedir.
 4.  Gold, gümüş, silver renklerinde olduğu gibi aynı zamanda zemin olarak sarı, yeşil, turuncu gibi renklerde baskıları mevcuttur. Daha özel tasarımlar yapılabilmektedir. Bu değişiklik fiyatına yansımaktadır.
 5.  Kendiliğinden yapışkanlı Kuşe Etiketler olduğu gibi aynı zamanda yapışkanlı olmayan Kuşe Etiketler de bulunmaktadır.
 6.  Ülkenin her yerinde çok fazla üretime sahiptir. Bu nedenle ihtiyaç dahilinde kolaylıkla ulaşılabilir.
 7. Yapışkanlı ürünler yerlerinden oldukça zor sökülmektedir. Dayanıklılığı nedeniyle de ilk olarak tercih edilen etiketlerdendir.

Kuşe Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Kuşe Etiketler,

 1.  Karton kutuların üzerinde,
 2.  Kuru bakliyat firmalarında,
 3.  Hızlı üretim ve hızlı tüketim yapılması gerekilen fabrika ya da işletmelerde,
 4.  Tasarımlarıyla ön planda olmak isteyen ve aynı zamanda bunu düşük bütçeyle yapmak isteyen firmalarda sıklıkla tercih sebeplerinden olmuştur.

Kuşe Etiketler ve Baskı Serüveni Kuşe Etiketler üzerlerine baskı yapılacağı vakit ribbon dediğimiz bir madde ile yolculuklarına başlarlar. Ribbon; baskı sırasında kullanılan siyah şeride verilen isimdir. Maliyeti biraz yükseltmektedir. Yine de Kuşe Etiketler, ribbon kullanılan diğer etiketlere oranla en uygun fiyatlısıdır. Termal baskı kullanılmamaktadır. Termal baskı ürünü sıvılaştırarak basma üzerine işleyen bir sistemdir. Isınma olmadığı için de baskının kalıcılığı bir hayli uzun süreçleri kapsamaktadır. Kuşe Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılmaz Etiketlerin birçoğu suya dayanıksızdır. Özellikle kağıt içerikli etiketleri sulu ortamlardan uzak tutmanız gerekmektedir. Bununla birlikte fazla ısının bulunduğu ortamlar yapışkanlı etiketlerin yapışkanlarının ve etiket üzerindeki baskıların hızlı bir şekilde deforme olmasına neden olacaktır. Doğrudan ve direkt ışığa maruz kalan etiketlerde ise baskılarının solması gibi durumlarla karşı karşıya kalınabilir.

Kuşe etiketler, dış ortama çıkarılmayacak ürünlerin etiketlenmesi için kullanılan etiket türleridir. Bu etiketlerin isteğe göre baskılı veya baskısız üretilmesi mümkündür. Kağıt gramajlarında farklılık görülebilen kuşe etiketler, yapıştırılacakları zemine bağlı olarak farklı yapıştırıcılar ile birlikte kullanılmaktadır. Başlıca kuşe etiket çeşitleri aşağıdaki gibidir;

Hotmelt yapışkanlı kuşe etiketler: Hotmelt tutkalı kullanılan kuş etiketlerin yüzeye tutunma kuvvetleri oldukça fazladır.

Akrilik yapışkanlı kuşe etiketler: Bu tutkalın kullanıldığı etiketlerin yüze temas etmesi biraz zaman almaktadır.

Nonperm yapışkanlı kuşe etiketler: Bu tutkalın kullanıldığı kuşe etiketler sökülüp tekrar yapıştırılabilir özelliğe sahip olmaktadır. Kuşe etiket fiyatları da önce seçilecek etiket türüne sonra da hamurun gramajına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. En doğru bilgi bizimle iletişime geçmeniz halinde firmamız tarafından size sunulacaktır.


Kuşe Etiket Uygulamaları