Kuşe Gold Etiket

Kuşe Gold Etiket

Kuşe Gold Etiketler, yurtdışından alt tarafı altın rengi ile boyanmış olarak gelen bir etiket çeşididir.  Bu etiketin, üst bölümü parlaktır, kuşe etiketin alt çeşiti olarak kategorize edebiliriz. Kağıt bazlı oldukların kaynaklı oldukları için yırtılırlar. Altın rengi bu etiketin adından da anlaşılacağı şeklinde kuşe etikete benzer özelliklere sahiptir. Kağıt bazlı etiket olma nedeniyle de wax ribbon ile de baskı alınmaktadır.

Kullanım Yerleri:

Gold Kuşe Etiket, genel hatlarıyla madeni yağ ve içecek firmaları tarafında kullanılır.

 

...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Kuşe Gold Etiket

Kuşe Gold Etiketler, kuşe etiketlerin özel olarak tasarlanmış alt türlerinden birisidir. Özel olarak altın rengine boyanmışlardır. Yurtdışından ithal olarak gelmektedir. Bu nedenle kuşe etiketler arasında maliyeti en yüksek olan etiketlerdendir. Ham maddesi kağıttan üretilmiştir. Kuşe Gold Etiketler;

  1.  Ön yüzeyi pürüsüzdür ve parlak bir yapıya sahiptir.
  2.  Yapışkanlı olarak üretilmektedirler. Bununla birlikte yapışkansız olarak da özel istekle üretilebilirler.
  3.  Yurtdışından ithal edilmektedir. Bu nedenle istek ya da ihtiyaç doğrultusunda sipariş verilmesi ve bu sipariş sürecinin hesaplanması üreticinin yararınadır.
  4.  Kağıt bazlı olması diğer kuşe etiketler gibi yırtılabilir olduğunu göstermektedir.
  5.  Baskı sırasında wax ribbon kullanılmaktadır.
  6.  Termal başlıklı baskılar kullanımları için uygun değildir. Termal başlık nedeniyle baskıda sıvılaşan ürün Kuşe Gold Etiketler için kullanım ömrünü kısaltmakta ve üst yapısındaki parlaklığa uyum sağlamamaktadır.

Kuşe Gold Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılmamalıdır?

Kuşe Gold Etiketlerin yapılarının kağıttan olduğunu göz önünde tutarsak nemli ortamlarda bulunmamaları gerekmektedir. Bununla birlikte gereğinden fazla ısıyla çalışılan ortamlarda yapışkanlıkları ve yapıları bozulmaktadır. Özellikle ısı ve doğrudan direkt bir şekilde ışık alan ortamlar baskı kalitesini bozmaktadır. Bu da Kuşe Gold Etiketler için kullanım süresini bir hayli kısaltmaktadır.

Kuşe Gold Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Dikkatli baktığımızda Kuşe Gold Etiketler hayatımızın her alanında sıklıkla görebileceğimiz etiketlerdendir. Sıklıkla kullanılan alanlardan bahsetmemiz gerekirse;

  1.  İçecek firmalarının birçoğu dayanıklı ve gösterişli olmasından kaynaklı olarak Kuşe Gold Etiketleri tercih etmektedirler. Bu sayede ürün tasarımının güzel olması amaçlanmaktadır. Ürünün güzelliği ne kadar ön planda tutulursa satışlar o kadar artmaktadır. Araştırmalara göre tüketiciler, bir ürünü almadan önce tasarımına dikkat etmektedir. Özellikle de yeni olarak piyasaya sürülen ürünlerin birçoğunda görmekteyiz.
  2.  İçecek firmaları kadar madeni yağ üreten fabrikalar da Kuşe Gold Etiketler kullanmaktadır. Çünkü bu etiketlerde madeni boyama işlemlerinden geçmektedir. Bu nedenle de alaşımsal olarak birbirlerine uyum sağladığı gözlemlenmiştir. Bununla birlikte madeni yağ satışlarındaki tasarımsal özelliklerin ön planda olması tüketicilere hitap etmektedir. Etiketleme sistemleri küçük ya da önemsiz yatırımlar gibi görünse de bir üretici firma için tüketiciler tarafından tercih edilme nedeni olabilir.

Kuşe gold etiket, özü itibari ile kuşe etiketlerin özelliklerini birebir taşıyan bir etiket türüdür. Kuşe etiketin alt kategorisi olarak sayılmasının temel nedeni budur. Ki zaten kuş etiketten tek farkı rengidir. Kuşe gold etiket, zemini altın renginde olan ve tamamı bu renk ile kaplı bulunan bir etiket türüdür. Kağıt bazlı bir etiket türü olan kuşe gold etiket, yırtılabilir özelliktedir.  Kağıt bazlı olmasının tek getirisi yırtılabilme özelliği değildir. Ayrıca wax ribbon baskı türüne uygun olması da yine kağıt bazlı olmasından kaynaklıdır. Kuşe gold etiket çeşitleri, kullanım alanlarına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Ki genel kullanım alanları da ya yağ ya da meşrubat firmalarıdır. Kuşe gold etiket fiyatları hakkındaki en doğru bilgi de aramanız dahilinde yetkili ekip arkadaşlarımız tarafından sizlere sunulacaktır.