Kuşe Karton Etiket

Kuşe Karton Etiket

Etiketlik Kuşe kağıttan üretilen etiket türüdür. Kuşe Etiketler; ürün etiketlemede yaygın olarak kullanılmaktadır. Ürünlerinizin üzerinde görsel değer katması için özel ebatlar ve tamamen ürününüze özel olarak tasarlanmış Kuşe Karton Etiketler üretmekteyiz.
Kuşe Etiketlerin yapıştırılacak yüzeylere bakılırsa çeşitli yapışkan türleri bulunmaktadır. Uygun Fiyat ve düşük baskı maliyeti sebebiyle kağıt bazlı etiketler içerisinden en oldukca tercih edilen etiketlerdir. Kuşe Etiketin üst bölümü pürüzsüz ve yarı parlaktır. Bu yüzey yapısı yardımıyla ribon baskısı ile kaliteli baskılar alınabilmektedir

Yarı parlak, Parlak ve Mat şeklinde çeşitleri bulunan Kuşe Etiketlerin maliyeti Kağıt bazlı oldukları için diğeri etiketlere bakılırsa daha uygundur. Kuşe Etiketler genellikle gıda, kuruyemiş, kasap, şarküteri, pasta, başta olmak üzere birçok sektörde en yoğun kullanılan etiket çeşididir.

Kuşe Etiketlerin yapıştırılacak yüzeylere bakılırsa çeşitli yapışkan türleri bulunmaktadır. Etik Basım A.Ş olarak üretmiş olduğumuz Kuşe Etiket çeşitleri aşağıdaki gibidir.


 
 
Ürettiğimiz Kuşe Etiket Türleri Şöyledir
Baskılı Kuşe Etiket
Baskısız Kuşe Etiket
Nonperm Yapışkanlı Kuşe Etiket
Hotmelt Tutkalı Kuşe Etiket

...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Kuşe Karton Etiket

Kuşe Karton Etiketler, kuşe etiket ailesine mensup etiketlerdendir. Kuşe etiketlerin özelliklerinin bir kısmını taşımaktadır. Buna göre Kuşe Karton Etiketler;

  1.  Üst yüzeyleri yarı parlak ve yarı mat şekilde üretilmektedirler.
  2.  Yapışkanlı ve yapışkansız olarak müşterinin talebi doğrultusunda üretilebilirler.
  3.  Ribbon dediğimiz siyah şerit yöntemi ile üretilirler. Bu nedenle de maliyeti yüksektir.
  4.  Termal başlıklı uygulamalar sayesinde üzerlerine baskı yapılabilmektedir. İstenilen her türlü tasarım üzerlerine yapılabilmektedir.
  5.  Ham maddesi kağıttandır. Bu nedenle zamanla kendi kendilerine kararma yaşayabilirler.
  6.  Ömürleri çok uzun değildir.
  7.  Yapışkanlı olanları yerlerinden kolay kolay sökülmezler.
  8.  Üretimleri sıktır. Bu nedenle ihtiyaç halinde rahatlıkla ulaşılabilirler.

Kuşe Karton Etiketler Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır.

Yapışkanlı Kuşe Karton Etiketler kuru bakliyat ürünlerinde, fazla ısı ve ışığa maruz kalmayan yerlerde kullanılmaktadırlar. Bununla birlikte Kuşe Karton Etiketler genel olarak giyim firmalarında kullanılmaktadır. Ürünün fiyatı ya da yıkama bilgileri bu etiketlere basılmaktadır. Bu ürünler giyim sektöründe güneşe, ışığa ve ısıya maruz kalmadıkları için uzun süre kullanılabilmektedirler.

Kuşe Karton Etiketler Neden Tercih Edilmektedir?

Diğer kuşe etiketler içerisinde en uygun fiyatlısıdır. Bunun yanında görseli etkileyici etiketler arasındadır. Üzerlerine uygun başlıklı yazıcılarla tasarım ürünleri basılabilir. Maliyeti azdır ve gösterişli ürünlerdir. Tam parlak olmaması da bir yandan şık ve spor görünümü aynı anda yansıtmaktadır. Tüketimin sık yapıldığı firmalar bolca tercih etmektedir. Bunun nedeni ise istenilen zamanda ulaşılabilmesi ve fiyat kalite performansı arasında dengeli bir uyum olmasından kaynaklıdır. Bir Üründe Etiket Neden Önemlidir? Bir ürün, içeriği kadar aynı zamanda paketlenişi, ambalajı ve etiketi kadar dikkat çekmelidir. Satış politikaları arasında bu önemli bir ayrıntıdır. İyi paketlenmemiş bir ürünü her ne kadar işinize yarıyorsa bile almazsınız. Bu nedenle ürünlerin görselliği de o firmanın ürününü üretim aşamasındaki tüm noktalarda özenli göstermektedir. Ürünün dış görselliğine yapılan her türlü masraf üreticilere uzun soluklu yatırımlarda ciddi geri dönüşler sağlayacaktır. Bir ürünü markalaştırmak etiketinden ambalajına, ambalajından paketlemesine varana kadar koordineli ve tasarımsal olarak ilerlemesi gereken zor ve dikkat gerektiren bir süreci kapsamaktadır.

Her etiketin farklı bir kullanım alanı vardır. Bazıları salt bilgiyi, bazıları salt görselliği bazıları da tanıtımı esas almaktadır. Kuşe karton etiketleri de genellikle markanın logosunun bulunduğu, tanıtım temelli etiketlerdir. Bu etiketlerin üst yüzeyinde parlak kuşe bulunmaktadır. Kuşe karton etiket, genellikle beraber kullanıldığı ürüne değer katmaktadır. Bu ürünlere uygulanacak barkod ya da baskılar, ribon ile yapılabilmektedir. Kuşe karton etiket çeşitleri adı altında “yapışkanlı” ve “yapışkansız” ayrımı yapmak mümkün değildir. Çünkü bu etiket türü yapışkanlı olarak üretilmemektedir. Bu etiket türü istenen şekilde ve kişiye özel üretildiği için “kuşe karton etiket fiyatları” bağlamında kesin bir fiyat sunmak da mümkün değildir. Ancak en uygun fiyatın, en kaliteli ürünün Etik Basım imzası ile çıkacağı da bilindik bir gerçektir.


Kuşe Karton Etiket Uygulaması