Sürsajlı (Kapatma) Etiket

Sürsajlı (Kapatma) Etiket

Kapatma Etiketi diğer adlarıyla sürsajlı etiket veya örtücü etiket, piyasa şartları gereği fiyat ve bilgi değişikliklerinde veya hatalı baskıların üzerini kapatmak için sıklıkla tercih edilen etiket türüdür.
Kapatma Etiketlerinin (Sürsajlı Etiket)  üst yüzeyi kuşe veya termal olabilmektedir, arka yüzeyi ise siyah boyalı ve çok kuvvetli bir tutkala sahiptir. Bu sayede alttaki baskıyı tamamen kapatarak hatalı baskı durumu düzeltilmektedir. Fiyat değiştirme etiketi olarak kullanımı yaygındır. İndirim durumunda eski fiyatın görünmesi istenilmediğinde kullanılmalıdır.
En çok kullanıldığı alanlar ise mağazacılık sektöründe, eski fiyatların revizesi esnasında alttaki etiketi kapatmak için kullanılmaktadır
Bir Etik Basım A.Ş olarak istenen boy ve ebatta baskılı ve baskısız Kapatma Etiketleri üretmekteyiz
 

 

...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Sürsajlı Etiket

Sürsajlı Etiket piyasada birçok isimle anılmaktadır. Örtücü etiket, kapatıcı etiket, rulo etiket, altı görünmeyen etiket, fiyat kapatan etiket gibi bir sürü ismi vardır. Özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

 1. Üst kısmındaki tasarım ayarlanabilmektedir.
 2.  Alt kısmı yapışkanlıdır.
 3.  Yapışkanlı kısmı siyah renktedir.
 4.  Siyah yapışkanlı olması sayesinde kapatılmak istenilen yerdeki fiyat logo ya da ürün bilgisi görünmemekte bu sayede hata ortadan kaldırılmaktadır.
 5.  Genel olarak barkod kapatma, istenmeyen yazı ya da logoları kapatmak için kullanılmaktadır.
 6.  Üretimi oldukça kolaydır.
 7.  Hemen her müşteri kolaylıkla ulaşabilir.
 8.  Maliyeti düşüktür.
 9.  Kuşe şekilde üretilen

Sürsajlı Etiket de bulunabilmektedir.

 1.  Genel olarak barkod makinelerinde kullanılmaktadır.
 2.  Baskı sırasında ribbon kullanılmaktadır.
 3.  Etiketin yapışkanında akrilik, hotmelt ve nonperm içerikli yapılar kullanılmaktadır.
 4.  Eko termal ve lamine termal şeklinde üretilebilirler.
 5.  Fazla ısıya maruz kalırsa yapışkanlık özelliği azalır.
 6.  Nemden etkilenmektedir.
 7.  Işık etkisi altında kalırsa baskı solmaları uzun vadede gözlemlenebilir.

Sürsajlı Etiket Kullanım Alanları Nelerdir?

Genel olarak mağaza gibi yerlerde kullanılmaktadır. Alışverişin sık olduğu ürünün sıklıkla girip çıktığı yerlerde kullanılmaktadır. Çoğumuz alışveriş merkezlerinde çalışan kişilerin elinde rulo bir mekanizmaya bağlı olarak görmüşüzdür. Çalışanların elinden düşmeyen bir kurtarıcı olarak adlandırılabilir. Bununla birlikte fabrikalarda, kuru üretim yapılan ambarlarda ve daha birçok alanda Sürsajlı Etiket firma ve üreticilerin ilk tercihlerinden olmuştur. Genel olarak barkod okuyucularla çalışan iş yerlerinin sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir.

Sürsajlı Etiket Kullanımı Neden Önemlidir?

Çoğu ürünün etiketi hatalı olarak basılabilir. Bu esnada gerekli müdahale yapılmazsa bütçe açığı ortaya çıkabilmektedir. Bu tatsız durumları ortadan kaldırmak için iyi bir kontrol ve düzeltmeye gidilmelidir. Bununla birlikte ürünün fiyatı piyasa değerine göre düşüş ya da yükseliş gösterebilir. Bu durumda da bir düzeltme yapılmalıdır. Böyle durumlarda Sürsajlı Etiket bir kurtarıcıdır. Yanlış barkodun üzerine yapıştırıldığında sorun çıkartmaz. Bunun nedeni alt yüzeyinin siyah olarak eski bilgiyi yansıtmaması ya da göstermemesidir. Yeni bir etiket yapıştırmak için alttaki etiketi çıkartmak gerekir. Bu da çirkin bir görünüme ve ürün zararına yol açabilir. Bunun yerine Sürsajlı Etiket yapıştırmak daha az maliyetli ve pratiktir.

Piyasa sürekli değişmekte ve gelişmektedir. Bu sebeple bir üründe bugün geçerli olan koşul ve fiyatın yarın geçerliliğini yitirmesi her zaman ihtimal dahilindedir. Bu gibi durumlarda mevcut etiket üzerinde yer alan yanlış veya eski fiyat ya da bilgiyi kapatmak amacı ile üretilmekte olan bir etiket türü mevcuttur. Sürsajlı ya da kapatma etiketi de denen bu etiket türü, hatalı veya eskimiş baskıyı düzenlemenin en kolay ve maliyetsiz yoludur. Bu etiket türünün üst yüzeyi termal veya kuşe şeklindedir. Alt yüzeyi ise siyah ve oldukça kuvvetli bir tutkalla kaplıdır. Sürsajlı (Kapatma) etiketi çeşitleri de sürsajlı (kapatma) etiket fiyatları da talep edilen etiketin boyutuna ve ebatına bağlıdır. Doğru bilgi almak ve sorularınızı gidermek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.


Sürsajlı (Kapatma) Etiket Uygulaması