Barkod Etiketi

Barkod Etiketi

Barkod Etiketi, kağıt ve plastik etiketlerden istenilen ölçülerde üretilen Barkod Etiketileri, üretildikten derhal sonra barkod yazıcılar ile termal veya doğrudan termal baskı yöntemi ile baskı yapılabilmektedir. Barkod Etiketi, genel anlamda baskısız etiket diye kullanılır fakat istenirse barkod yazıcı ile yazdırılacak alanın haricinde durağan olan logo vb. Baskılar üretim aşamasında yapılabilmektedir. 


Hemen hemenl her sektörde olan Barkod Etiketileri, sektöre ve ihtiyaca nazaran farklılık göstermektedir.  Bu nedenle sorunsuz bir etiket seçeneği için plastik veya kağıt etiketlerden doğru olanı tercih edilmelidir.  

Barkod Etiketileri çoğu zaman tüm barkod yazılar ile yazdırılabilmektedir. Termal özellikli olan Barkod Etiketilerinin yazdırılmasında ribon kullanılmaz, termal olmayan etiketler için etiket yüzeyine göre doğru ribon tercihi önemlidir.  Kağıt etiketler için genel anlamda Wax ribon kullanılmaktadır, plastik bazlı etiketlerde ise Wax/Resin ribon yada Resin ribon tercih edilmelidir.
 

Baskılı ve baskısız olarak üretilen Barkod Etiketileri ile ilgili daha çok malumat için sizinle tanışmaktan luk duyacağız

 

...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Barkod Etiketi

Günümüzde birçok sektörde kullanılan etiketler, her alanda yenilenmekte ve kullanılmaya devam etmektedir. Bu etiketler gıda, tekstil, zücaciye, otomotiv, medikal, kimya, hastane sektörlerinde çoğunlukla kullanılmaktadır. Barkod Etiketi olarak da bilinen bu etiketler, ürün özellikleri ve fiyat bilgisi vermektedir. Özel olarak üretimi barkod makinelerinde yapılan bir etiket türüdür, kendiliğinden yapışma özelliği olan rulo şeklinde sarıma sahip, kendiliğinden istenilen yüzeye yapışma özelliği olan, etiket türüdür. Ürünlere ait barkod bilgilerine, bu etiketler sayesinde ulaşmanız mümkündür.

Barkod Etiketi ve Çeşitleri

  1.  Barkod Etiketi farklı özellikleri nedeniyle, farklı kategorilerde kullanılmaktadır.
  2.  Kendiliğinden yapışan ve yapışma özelliği olmayan türleri bulunmaktadır.
  3.  Termal etiket, vellum etiket, termal lamine etiket, kuşe etiket, silvermat etiket, polipropilen PP etiket, polietilen PE etiket, eko termal etiket ve buna benzer etiket çeşitleri bulunmaktadır. Barkod etiketi geniş bir yelpazeye sahiptir. Çoklu çeşitleri bulunmaktadır.
  4.  Dış etmenlere karşı oldukça dayanıklıdır ve çok tercih edilen etiket türüdür. Suya, neme, ışığa ve buna benzer dış etkilere karşı oldukça sağlamdır.
  5.  Barkod Etiketi ürünleri hastane sektörlerinde çoğunlukla kullanılmaktadır, Özellikle hastane de sıra bekleyen hastalara, barkod sistemi üzerinden sıra numarası verilmektedir. Bu barkodlar üzerinde, kişisel bilgiler, doktor ismi, muayene sırası, muayene saati, muayene olunan bölüm ve oda numarası, barkod kodu gibi bilgiler yer almaktadır
  6.  Ayrıca bu etiketler gıda sektöründe yoğun olarak hem kullanılmakta hem de satışları yapılmaktadır. Ürünlerin barkod sistemi ile barkod rakamları barkod etiketi üzerinde bulunmaktadır. Ürün bilgileri, ürüne ait seri numarası, barkod kodu, ürünün üretim tarihi ve ürünün son kullanım tarihleri, ürünlerin saklama koşulları gibi bilgiler yer almaktadır.
  7.  Barkod Etiketi özel yapışkan tutkaldan yapılmaktadır, içerisinde akrilik ve homeltit özellikle sağlam yapıda yapıştırıcı bulunur, böylelikle diğer çeşitlerinde yüzeyden kolaylıkla sökülmez.
  8.  Tekstil ürünlerinde de çok fazla kullanımı vardır.

Barkod Etiketi Fiyatları

 Piyasada uygun fiyatlarda bu etiketlere ulaşabilirsiniz. Barkod Etiket Fiyatları kullanım alanı genişliğinden dolayı uygun fiyatlıdır. Market ve mağazalarda sık sık tercih edilmesi etiket fiyatlarının düşük olmasına sebep olmuştur. Barkod etiket fiyatları firmalar arası değişiklik gösterir.

Ürünlerin barkodlanması son zamanlarda yaygın hale gelmiştir. Artık paketli ürünlerin tamamında barkod vardır. Bu hayatı kolaylaştıran bir buluştur. Bazı ihtiyaç duyulan ürünlere ise etiketler yardımı ile barkod eklenmektedir. Bu tür etiketlere barkod etiketi denmektedir. Barkod etiketi, hem plastik hem de kağıt bazlı olabilen yapışkanlı ya da yapışkansız üretilebilen bir etiket türüdür. Bu etiketin üzerinde hem barkod hem de firma bilgileri yer almaktadır. Başlıca barkod etiketi çeşitleri şu şekildedir; Eko Termal Etiket, Lamine Termal Etiket ve Termal Karton Etiket. Barkod etiketi fiyatları ise istenilen etiketin türüne ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda en doğru bilgi iletişime geçtikten sonra bizim tarafımızdan size iletilecektir.