Kimyasal Ürün Etiketi

Kimyasal Ürün Etiketi


Kimyasal ürün etiketi kullanılacak ürünün genellikle içeriğini saklama koşullarını varsa zararlarını ve firmanın reklamlarını içerirler. Kimyasal ürün etiketleri kullanılacak kimyasal ürüne göre yapışkan türü ve etiket cinsi seçilerek üretimi yapılmaktadır. Kimyasal varillerde ve kimyasal bidonlarda kullanılmak üzere kullanılmaktadır.

Kimyasal ürünler satış yönetmeliğine göre de etiketler renkli ve uyarı resimli olmak zorundadır. Küçük şişelerden büyük kimyasal madde taşınan varillere kadar tüm kimyasal kapların farklı boyut ve renklerde etiket üretimini yapmaktayız.

 

Kimyasal ürün etiketlerinin üretiminde etiketlerin kimyasallardan etkilenmeyen PP Opak veya Polietilen gibi dayanıklı maddelerden yapılması gereklidir. Yüksek ısı ile dolum yapılan variller için +80ºC yapıştırılabilen etiketler kullanıyoruz

Etik Basım A.Ş  olarak çeşitli boy ve özelliklerde Kimyasal ürün etiketleriniz için üretim hizmeti vermekteyiz. Yüksek ısı ile dolum yapılan variller için +80ºC yapıştırılabilen etiketler kullanmaktayız.

Kimyasal Üretim yapan firmalar etiketlerinin üzerine barkod yazıcılarından baskı almak istediklerinde resin ribon kullanmaları gerekmektedir.

...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

KİMYASAL ÜRÜN ETİKETİ

Kimyasal ürünleri pek çoğunuz duymuşsunuzdur aslında. Kimyasal ürünler genellikle önemli sektörlerde kullanılmaktadır. Özellikle birebir kullandığınız, evlerinizde çoğu kez kullanılan boyalardan bahsedelim . Boyalar içerisinde belirli bileşenler olan karışımlardır. Çoğunlukla badana yada dış cephe boyasında kullanılır. Boya kullanımı yaparken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir, boyanın nasıl kullanılacağı, güvenlik önlemleri, içeriği gibi bilgileri öğrenmek gerekir. Bu bilgiler boya kovalarının genellikle arka kısmında yapıştırılmış şekilde olan Kimyasal Ürün Etiketi içerisinde bulunur. Bu etiketler özel yapıma sahip , bilgi verici kâğıtlardır.

Kimyasal Ürün Etiketi ve Çeşitleri

  1.  Kimyasal ürün etiketi isminden de okunduğu gibi kimyasal ürünlerde kullanılmaktadır. Bu ürünler özel malzemeden yapılmış, suya , ısıya, neme , sürtünmelere ve birçok dış etmenlere karşı dayanıklıdırlar.
  2.  Kullanım alanları boyalar , özel üretilmiş hayvan zehirleri , patlayıcı ve yanıcı özelliği olan maddeler , çözeltiler, özel asitler, kimyasal variller, bitki ve hayvanlara kullanılan ilaçlar, bitkisel gübreler, temizlik ürünleri, parfüm ve benzeri ürünler ve birçok ürün üzerinde kimyasal ürün etiketi görmeniz mümkündür.
  3.  Etiketler özel olarak , baskılı veya baskısız, resimli veya resimsiz olarak istenilen ölçü ve boyutlarda üretimi basım yerlerinde yapılmaktadır.
  4.  Etiketler kimyasal malzemelerden zarar görmeyecek şekilde üretimi sağlanır. Kimyasal malzeme ağır olacağından , etiket malzemesi oldukça dayanıklıdır.
  5.  Soğuk ve sıcağa karşı oldukça duyarlı olan Kimyasal Ürün Etiketi birçok üretici tarafından sürekli tercih edilmektedir. Ve kullanma zorunluğu vardır.
  6.  Ürünlerin yapısını kağıt malzeme ve plastik malzeme oluşturmaktadır. İnsan sağlığına hiçbir şekilde zararlı etkileri yoktur , aksine insan sağlığının önemini anlatırlar.
  7.  Özel yapışkanı vardır, kolayca çıkmaz ve silinebilir yapıya sahiptir.
  8.  Üretimleri etiket üretimi yapılan işletmelerde üretilip, özel olarak tasarlanıp, müşteriye sunulmaktadır. Üretim öncesi verilen uygun ölçülere göre üretimi sağlanmaktadır .

Kimyasal Ürün Etiketi Fiyatları

 Kimyasal ürün kullanan çoğu firma tarafından talep edilen , bu etiket türünün fiyatları oldukça uygundur. Sipariş usulü çalışan firmalar ile bu etiketleri uygun fiyata talep edebilirsiniz. Sonucunda sizlerde memnun kalırsınız. Kimyasal Ürün Etiketi her zaman talep gören etiket türüdür.

Kimyasal ürün etiketi, içerisinde kimyasal madde bulunan ürünlerin üzerine yapıştırılan bir etiket türüdür. Bu etiketin üzerinde kimyasal maddenin zararları, saklama koşulları üretici firma hakkında bilinmesi gerekenler gibi bilgiler yer almaktadır. Kimyasal ürün etiketi çeşitleri, kimyasala göre değişiklik göstermektedir. Bahsi geçen değişiklikten kasıt etiketin maddesi ve yapıştırıcının türü veya gücüdür. Kimyasal ürün satış yönetmeliği, bu ürünlerin taşındığı büyük küçük bütün kaplarda bu etiketlerin kullanılmasını zorunlu kılmıştır. En küçük şişelerden tutun da büyük varillere kadar kullanılabilecek bit kimyasal etiket çeşidi mutlaka vardır. Kimyasal ürün etiketi fiyatları da hem etiketin türüne hem de üzerine yapıştırılacağı kabın boyutuna göre değişiklik göstermektedir. En doğru bilgiyi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.