Kozmetik Ürün Etiketi

Kozmetik Ürün Etiketi

Kozmetik Etiketleri; PP opak, Kuşe, Şeffaf PP ve Ultra Şeffaf yada PP Metalize gibi materyallerden üretilmekte olup, göze hoş gelen ve dikkat çekici olmaları gerekmektedir. Çünkü insanoğlu alacağı ürünün ilk önce etiketine bakarlar. Bu vaziyet kozmetik sektöründe oldukca yaygındır. Etiketin görselliği ürünün albenisini artırmada çok önemli bir yere sahiptir. Kozmetik sektöründe çoğu zaman plastik bazlı olan etiketler kullanılmaktadır. Bunun nedeni dayanıklı olması, su geçirmemesi, kimyasal maddelerden etkilenip üzerindeki yazı ve görselin silinmemesidir. Bu yüzden Kozmetik Etiketi genel anlamda opak etiket, saydam etiket, mat pp etiket gibi etiket grupları tercih edilmektedir. Kozmetik Etiketlerin baskısı UV baskı tekniği yada dijital baskı tekniği ile baskı yapılmaktadır.  Kozmetik Etiketleri kullanım esnasında sürtünme ve suya maruz kalacağından baskı üstü lak veya selefon ile kaplanmaktadır. Kozmetik Etiketlerin kesimleri ve boyutları tamamıyla ürüne özel olarak yapılmaktadır. Şampuan etiketi, sıvı sabun etiketi, losyon etiketi, krem etiketi, şahsi bakım etiketi, nemlendirici etiketi, Kozmetik Etiket çeşitleridir. Bizde Etik Basım A.Ş olarak talep eder saydam olsun ister metalize her çeşit kozmetik ürününüzün baskılı ve hususi kesimli olarak üretimini yapmaktayız

...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

KOZMETİK ÜRÜN ETİKETİ

Kozmetik ürünlerin etiketlenmesi tüketicileri yani bu ürünü alıp kullanacak olan insanların doğru ve gerekli bilgilere sahip olması açısından önem arzetmektedir.. Kozmetik Ürün Etiketleri içerisinde yer verdiği bilgilerle hoş ve tatlı yapışkanlı olma özellikleriyle faydalıdırlar. Bu etiketleri hep birlikte inceleyelim;

Kozmatik Ürün Etiketlerinde Nelere Yer Verilir?

 1. - Üreticilerin bilgileri: Üreticiye ait isim ve adres bilgileri yer almalıdır.
 2. - Menşei: Kozmetik ürünü ithal edilmişse menşeinin yazılması zorunludur.
 3. - Dayanıklılık süresi: İlgili kozmetik ürünün raf ömrü 30 aydan az ise, minimum Dayanma süresi yahut tarihinden önce kullanılmalıdır uyarısına mutlaka yer verilmelidir.
 4. - Tarih bilgisi Yer alır.
 5. - Ürünün fonksiyonu: Ürüne ait kullanım amacı, etikette kesinlikle Türkçe olarak yer almalıdır. Tüketiyi doğru bilgilendirmek için kullanış amacının yazılması çok önemlidir.
 6. - Uyarılar: Önemli noktaların yer aldığı uyarılar da ürün etiketinde mutlaka yer almalı.

Kozmatik Ürün Etiketleri Nasıl Bir Yapıya Sahip Olmalı?

 1. - Kozmetik sektörü çok fazla rekabete sahiptir ve bundan dolayı kozmetik etiketlerin göze hoş ve dikkat çekici olmaları gerekmektedir
 2. - Kozmetik Ürün etiketi, sıkılması gereken veya duşta kullanılacak şişeler üzerinde olacağından, temasa,
 3. - Isıya,
 4. - Suya,
 5. - Neme dayanıklı olmalıdırlar.
 6. - Yapışkanları kuvvetli olmalı herhangi bir aksilikte çıkmamalıdır.

Kozmatik Ürün Etiketleri Hangi Amaçlarla Kullanılır?

 1. - Kozmatik sektörü sağlıkla paralel olarak işleyen bir sektördür.
 2. - Sağlıkta ise doğru bilgileri edinmek doğru ilacı kullanmak kadar önemlidir.

 Kozmatik ürün Etiketleri içerisinde yer verdiği bilgilerle bizlere doğru yolu gösterir.

 1. - Ürünü alacak olan kişiye ürünün içinde bulunanları, son kullanma tarihini, hangi zamanlarda kullanılması gerektiğini ürünün kullanış amacını söyleyerek tüketicisine doğru yolu gösterir.
 2. - Kozmatik alanında kullanılan değişik özelliklere sahip birçok vardır. Kozmatik ürün etiketleri içerisinde yer alan birçok bilgiyle bizlere yol göstericilik yapar, doğru bir kullanım yapmamızı sağlar. Bilgilendirici nitelikte kullanılan faydalı içeriğe sahip bir etiket türüdür. Kaliteli malzeme ve yapışkana sahip olmasana rağmen Etiket Fiyatları oldukça uygundur.

Kozmetik Etiket Çeşitleri

Kozmetik etiket çeşitleri genellikle dikkat çekici ve ürünlerle ilgili bilgi vermek amacı taşımalıdır. Dayanıklı olmalıdır, ısıya ve suya dayanıksız etiketler kozmetik etiketlerde kullanmalıdır. Çeşitli renklerde ve boyutlarda üretilmektedir.

Kozmetik Etiket Fiyatları

Kozmetik etiket fiyatları müşterilerine göre değişmektedir. Baskılı ve renkli etiketler ve logolu etiketler olmak üzere çeşitleri vardır.

Kozmetik ürünleri kadın erkek demeden bütün insanlar tarafından kullanılan ürünlerdir. Kremler makyaj malzemeleri, cilt bakım ürünleri kozmetik ürünlerinin temelini oluşturmaktadır. Ürün adedi ve çeşidi bu kadar fazla olunca etiket kullanımı da zorunlu hale gelmektedir. Kozmetik etiketleri de bu tür ürünlerin üzerine yapıştırılmak üzere üretilen, üzerinde hem marka hem ürün bilgisi yer alan etiketlerdir. Kozmetik etiketi çeşitleri ise Kuşe, PP Opak, Şeffaf ve ultra şeffaf olmak üzere temelde dört çeşittir. Bu etiketlerin üzerine uygulanan baskılar ise UV baskı tekniği aracılığı ile uygulanmaktadır. Boyutlar, tasarımlar, kesim şekillerin tamamı kişiye özel olan bu etiket türü tamamen talep odaklıdır. Bu sebepledir ki kozmetik etiketi fiyatları da değişken özelliktedir.