Yerli Üretim Etiketi

Yerli Üretim Etiketi

Fiyat Etiketi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelikle üretim yeri Türkiye olan mallar için bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, amblem yada işaretin kullanılması öngörüldü. Etik Basım A.Ş ve www.Urunetiketi.Com olarak bizde müşterilerimizin etiketlerinde gerekli tasavvur değişikliğini uygulayarak, Yerli Üretim Logolu etiketlerin üretimine başladık. Yerli Üretim Logolu etiketler, Kuşe Etiket, PP Opak Etiket, Şeffaf Etiket ve Termal Etiket başta olmak suretiyle bütün etiketlere uygulamaktayız. Yerli Üreticilerin konudan haber olması kararı yoğun talep olan Yerli üretim etiketlerinizi en yakın zamanda yenilemenizi öneririz.


...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

 
 

YERLİ ÜRETİM ETİKETİ

Yerli üretilen malzemeler tüketiciler için büyük öneme sahiptir, yerli olmaları tüketiciler için öncelik sıralamasında yer almaktadır. Bu ürünlerin yerli olup olmamasını öğrenmenize yardımcı birtakım etiketler bulunmaktadır, bu etiketler Yerli Üretim Etiketi olarak bilinmektedir. Bunlar yerli ürünlerin kolayca ayırt edilmesini sağlarlar, böylelikle içiniz rahat bir şekilde ürünü alabilirsiniz. Ürünlerin etiketleri özel olarak üretilmiştir. Her bir ürünün üzerinde veya altında ürün bilgisine ulaşabilirsiniz. Bu etiketler görsellik açısından da ilgi çekici bir özelliğe sahiptir. Mağazalarda ilk olarak raflarda bu etiketleri görebilirsiniz.

Yerli Üretim Etiketi Çeşitleri

Yerli Üretim Etiket Çeşitleri belirli bir ölçüde hazırlanmaktadır. Genellikle kırmızı ve beyaz renkler kullanılmaktadır ama isteye göre; renkli, şeffaf, metalize ve çuval olmak üzere ayrılabilir. Ürünlere özel etikette üretilmektedir.

 1. Yerli üretim etiketi kendi arasında çeşitlere ayrılır, bu etiketler özel olarak üretilir ve özel kağıtlara baskısı yapılır, bu kağıtlar raflarda kullanıldığı için raf ömürleri çok uzundur. Özel malzemeden yapılmıştır. Parlak kağıtlara basıldığından bu etiketler silinebilir yapıya sahiptir.
 2.  Bakanlık tarafından çıkartılan zorunluluk ile piyasaya sürülen Yerli Üretim Etiketi kullanıcılar ve tüketiciler tarafından tam not almaya devam etmektedir.
 3.  Zorunlu hale getirilen uygulama Türk ekonomisine hem katkı sağlamakta hem de ürünlerin üretimi hakkında bilgi vermektedir
 4.  Bu üretilen logolar özel boyutta ve siparişe göre tasarlamakta olup her sipariş için kırmızı beyaz ya da beyaz siyah renk seçenekleri ile hazırlanmaktadır.
 5.  Ölçüleri sabit bir sayısal veri ile olmaktadır.
 6.  Basım yapılan yerlerde ve matbaalarda üretimi her geçen gün devam etmektedir.
 7.  Yerli Üretim Etiketi üzerinde barkod numarası, ürünün satış ve birin fiyatları, satılmaya başladığı tarihler, üretim yerine özgü logo ve şekiller bulunmaktadır.
 8.  Bu etiketleri kullanan bir mağaza sahibiyseniz firmanız için bu özel logolu etiketleri sipariş usulü verebilirsiniz.
 9.  Verilen sipariş sayısına göre etiketleriniz basılacak ve size en kısa surede ulaşacaklardır.
 10.  Yerli üretim etiketi artık günümüzde hemen hemen her yerde karşınıza çıkacaktır. Bu etiketler artık vazgeçilmez etiketler olmuştur.

Yerli Üretim Etiketi Fiyatları

 1.  Etiketler artık işletme sahiplerinin vazgeçilmezi olmaya devam etmekte ve bu etiketler için özel sipariş vererek birtakım ücretler ödemektedirler.
 2.  Yerli Üretim Etiketi Fiyatları bilgileri ve cazip teklifleri ile müşterilerin ilgisini çekmeye devam etmektedir.

Yerli üretim, her zaman ülke içerisindeki kişilerin ekstra rağbet gösterdiği üretim türüdür. Çünkü yerli olanın her zaman ayrıcalıklı olması gereklidir ki, üretime teşvik edilmiş olunsun. Bu sebepledir ki Ticaret Bakanlığı yerli malın ayırt edici olmasını sağlamak için yerli üretim etiketini ortaya çıkarmıştır. Bu etiketin tasarımı, üzerinde yer alan logosu gibi detayların tamamı da yine Ticaret Bakanlığı tarafından öngörülmüştür. Yerli üretim etiketi çeşitleri, Kuş etiket, şeffaf etiket, opak etiket ve termal etiket şeklindedir. Her biri bağımsız birer etiket olan bu türler, yerli üretim etiketi adı altında da üretilmektedir. Yerli üretim etiketi fiyatları da yine Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Bu etiketin bulunduğu ürünlerin fiyatlarında da bir indirim olması zorunlu kılınmıştır.