Kırılgan Etiketler

Kırılgan Etiketler

Kırılgan Etiketi, Güvenlik etiketi olarak da adlandırılmaktadır, bilhassa elektronik ürünlerde garanti süresince yetkisiz kişilerce müdahale edilmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır.  Özel malzemeden üretilen bu etiket, yapıştırıldığı yerden parçalanmadan çıkarılması olası olmayıp, kalıntı bırakır.  Ürünlerin kapak ve ek yerlerine yapıştırılarak kullanılmaktadır. Üretildikten ondan sonra üzerine ribon ile baskı yapılabilmektedir.Genellikle güvenlik amacıyla kullanılan duyarlı etiket; elektronik ürünlerde, açılıp açılmadığını test edilen kutu ve alanlarda kullanılmaktadırlar. Ham maddesi, ancak beyaz olarak temin edilmekte ve istediğiniz renklerde baskı yapabilmekteyiz.

Özel bir ham maddeye sahip olan bu etiketler fiyat olarak da diğer etiketlerden pahalıdır.


...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

KIRILGAN ETİKET

Biliyoruz ki etiketler , ürün bilgisi veren ve üzerinde barkod kodları, seri numaraları bulunan birtakım yapışkan kağıt veya plâstik ürünlerdir. Kırılgan etiket piyasada bilinen , özellikle Kırılgan Etiket adı da verilebilen bir etiket çeşididir. Günümüzde çok sayıda farklı sektörlere hizmet eden etiketler bulunmaktadır. Her sektöre hizmet eden etiketler farklı bir yapıya sahiptir. Bu etiket ürünü genellikle güvenlik etiketi olarak da bilinmektedir. Elektronik cihazlarda çok fazla tüketimi olan bu etiket , kuvvetli yapışkan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle piyasada çok tutulan bir etiket ürünüdür.

Kırılgan Etiket ve Çeşitleri

  1.  Kırılgan etiket yapıştırıldığı yüzeyden kolaylıkla sökülmez, bunun nedeni güçlü yapıştırıcı madde ile üretilmiş olmasıdır. Bu etiketler sağlam yapıda, sert tutkal malzemeden oluşur.
  2.  Çoğunlukla plastik veya Kağıttan yapılan bu etiketler , sürekli olarak tercih edilmektedirler.
  3.  Kendi aralarında diğer etiket türlerine göre , bu etiketlerin de çeşitleri vardır. Kırılgan Etiket baskılı kırılgan etiket , baskısız kırılgan etiket , kırılgan güvenlik etiketi , kırılgan garanti etiketi, kırılgan cihaz etiketi olarak kendi arasında beşe ayrılmaktadır.
  4.  Örneğin bu etiketleri cep telefonlarında görebilirsiniz.
  5.  Kırılgan Etiket üzerinde barkod numarası, seri numarası, ürüne ait varsa görsel bilgiler bulunmaktadır.
  6.  Dış etmenlere karşı oldukça dayanıklıdır ve çok tercih edilen etiketler arasında bulunan bir etiket çeşididir.
  7.  Suya , neme ,ışığa ve buna benzer dış etkilere karşı yıpranma göstermez ve dayanıklıdırlar.
  8.  Kırılgan etiket , güvenlik etiketi olarak da kullanılmaktadır. Cihazlara erişim yasağı olduğunda bu etiketler devreye girer, ve ürün alındıktan sonra güvenlik etiketi el kuvveti ile rahatlıkla kırılarak çıkarılır. Yapışkan özellikte olan bu etiket çıkarıldığında , tekrar yapışkan özelliğiyle çıkarılmaz.
  9.  Plâstik yapıya sahip olan dayanıklı bir etiket ürünüdür .
  10.  Yapışma özelliği korunabilir bir yapıdadır. Kırılgan Etiket sürtünmelere karşı oldukça dayanıklıdır ve çok tercih edilen etiket türüdür.

Kırılgan Etiket Fiyatları

 Bu etiketler uygun ölçülerde ve boyutlar da sipariş usulü ile oluşturulabilir. Bu Etiketlerin Fiyatları piyasaya göre oldukça iyidir. Toplu siparişlerde uygun indirime sahip olabilirsiniz.

Kırılgan etiketler, adını sanıldığı gibi kırılgan bir yapıda olmasından almamışlardır. Kırılgan etiketler, plastik bazlı olarak üretilen ve genellikle garanti ya da güvenlik etiketi olarak kullanılan etiketlerdir. Oldukça kuvvetli yapışkanları bulunan kırılgan etiketler aynı zamanda yüksek basım kalitesine sahiplerdir. Girişte de bahsetmiş olduğumuz gibi kırılgan bir yapısı bulunmayan bu etiketlerin “kırılgan etiket” olarak anılmalarının nedeni yine yapışkanlarından kaynaklıdır. Çünkü bu etiketler yapıştırıldığı yerlerden sökülmek istenildiğinde parça parça bölünmektedir. Bir bütün olarak sökülmeleri mümkün değildir. Hem kırılgan etiket çeşitleri hem de kırılgan etiket fiyatları isteğe göre şekillenmektedir. Çünkü bu etiketlerin hem boyları hem de ebatları istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenmektedir. Üretimleri de yine bu istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.


Kırılgan Etiket Uygulamaları