Polietilen Etiket

Polietilen Etiket

Polipropilen Malzemeden üretilen etiket türüdür. PP Opak Etiketler yırtılmaya, yağa, suya ve neme dayanıklı bir etiket türüdür. PP Opak Etiketler; yapışkan cinsine gore dış ortamlara da dayanıklılık göstermektedir. Ürününüzün ıslanma, rutubet yada dış mekan görme ihtimali varsa PP Opak Etiketleri tercih etmelisiniz. PP Opak Etiketlerin ribonla baskı alınırken wax resin yada resin ribon tercih etmelisiniz.

PP Opak Etiketler; Gıda ürünlerinden kozmetik sektörünü, İlaç sektöründen otomotiv sektörüne kadar bir çok sektörde yaygın olarak kullanılmaktadır. Etik Basım A.Ş olarak firmamız çeşitli yapışkan özelliklerine sahip PP Opak Etiketler üretimi yapmaktayız.

Ürün Etiketi olarak firmanızın gereksinimlerine müsait PP Opak Etiketler üretmekteyiz.

Hotmelt Tutkallı PP Opak Etiket

Kauçuk bazlı yapışkan kullanılarak üretilen PP opak etiket türüdür. Yapışkanı oldukça kuvvetli bir tutkal türüdür.

Nonperm Tutkallı PP Opak Etiket

Yapışkanı sökülebilir ve yeniden yapıştırılabilir nitelikte bir etiket türüdür.

Akrilik Tutkallı PP Opak Etiket

Akrilik bazlı yapışkan kullanılarak üretilen PP opak etiket türüdür

...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Polietilen Etiketi

Opak Polietilen (PE), plastik bazlı bir etiket türüdür ve bu sebepten dolayı da resin ile ribon termal transfer yöntemine ile baskı almaya uygun bir yapıya sahiptir. Akış yönünün aksine doğru müdahalede bulunulduğunda ise esneme gösterir çünkü yapıdadır. Doğrudan ısı verilirse büzüşmektedir. Pe opak polietilen etiketler, plastik bazlı etiket türü olduğundan dolayı su, ısı, ışık, nem gibi dış etmenlere karşı dayanıklılık göstermektedir. Işığın fazlaca kullanıldığı iç mekanlarda ve dış ortamlarda Opak PE kullanmanız, parlak yüzeyinin yansıma yapma ihtimalinden dolayı tavsiye edilen bir tür değildir. Bunun sebebi de yansıma sebebiyle kullandığınız barkod okuyucunun etiketin üzerindeki baskıyı net okumakta zorluk yaşayabileceğinden kaynaklanmaktadır.

PE Opak Polietilen Etiketlerin Özellikleri

Plastik bazlı bir etiket türü olan Pe opak polietilen Etiketler termal transfer yöntemi ve resin ribon yöntemiyle baskı almaya imkân sunmaktadır. Nem, ısı, su ve ışık gibi dış etkenlere karşı yapıda olduğu için dayanıklı güçlü yapılı bir etiket türüdür. Opak Polietilen Etiketler ışığın fazla olduğu alanlarda kullanılmalıdır. Işığın fazla olduğu yerlerde yansıma yapacağından dolayı Opak Polietilen Etiketlerin kullanılması önerilmemektedir. Yansıma barkod okuyucunun etiket üzerindeki baskıyı okumasında güçlük yaratacağından bol ışık olan yerlerde kullanılması doğru değildir. Direk olarak ısıya karşı dayanıksız olan Opak Polietilen etiketlerin uzun ömürlü olması için uygun koşullar dikkatli şekilde altında kullanılması çok önemli yere sahiptir.

PE Opak Polietilen Etiketler Kullanım Alanları

Esnek yapısıyla pek çok sektörde kullanım özelliğine sahip olan Opak Polietilen Etiketler daha çok kozmetik ve kimya sektöründe kullanım alanı bulmaktadır. Opak Polietilen Etiketlerin en çok kullanıldığı ürünler arasında şişelenen içecekler, konserve yiyecekler, parfüm şişeleri, sabun, şampuan gibi temizlik ve banyo ürünleri bulunmaktadır. PP Opak Etiketler yapıda olup sadece akış yönünde gerçekleşen etkiler karşısında yırtılmaktadır. Opak Polietilen Etiketler ribona ihtiyaç duyan etiket çeşitlerinden biridir. Etiketin üst kısmı ve yapışkanlı yüzeyi beyaz renktedir. Sahip olduğu bu özelliklerden dolayı diğer plastik bazlı etiketler gibi dışa ortamlarda kullanıma uygun olan etiket çeşitlerinden biridir.

Suya, neme ve ısıya dayanıklı bir etiket türü olan polietilen etiket, daha esnek yüzeylerde kullanılmaya oldukça uygun olması ile bilinmektedir. Genelde kullanım ömrü uzun olan bu etiket türünde “dayanıklılık” açısından dikkat edilmesi gereken iki unsur vardır; hem baskı yüzeyinin hem de yapışkan bulunan yüzeyin koronolu olması. İki yüzeyin de koronolu olmaması durumunda, hem yapışkanlı yüzey hem de ürün yüzeyine yapılan baskı kalıcı bir etkiye sahip olmayacaktır. Bu sebeple hangi polietilen etiket çeşidi seçilirse seçilsin, orijinal sertifika şartı aramak gerekli ve önemlidir. Polietilen etiket çeşitleri Akrilik yapışkanlı polietilen etiket, nonperm yapışkanlı polietilen etiket, hotmelt yapışkanlı polietilen etiket olmak üzere dört tanedir. Polietilen etiket fiyatları ise her çeşit için farklıdır.


PE Opak Etiket Uygulaması