PP Termal Etiket

PP Termal Etiket

 PP Termal Etiket, Polietilen/ Polyethylene malzemeden üretilmiş, sıcaklık, su, rutubet vb. dış ortam şartlarına dayanıklı plastik bazlı bir etiket türüdür.  PP Etikete gore daha elastik bir malzeme olup bir çok vakit tüp, şişe, kimyasal bidonlar şeklinde kavisli yüzeylerin etiketlenmesinde tercih edilmektedir. Esnek fakat kolayca yırtılan bir etikettir. 

...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

PP TERMAL ETİKET

Gıda sektörü oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Gıda denildiğinde tüketimi yapılan ürünler ve çeşitleri ilk olarak aklınıza gelmektedir. Çiftçilikle uğraşan biri için gıda kavramı daha detaylıdır, burada kendi ürünlerini üreten bir çiftçi vardır. Örneğin , tavukçuluk ile uğraşan bir çiftçi sürekli yumurta üretiminden sorumludur. Burada verimli yumurta üretimi sağlamak için tavırlarını iyi beslemek zorundadır . Yem üretimi yapan firmalardan yem alır ve her yemin özelliği vardır, bu özellikleri yem çuvallarının üzerinde olan PP termal etiket yardımı ile öğrenir. Bu etiketlerde yemin özellikleri bulunmaktadır.

Pp Termal Etiket ve Çeşitleri

  1.  Daha öncede bahsettiğimiz gibi PP termal etiket ürünleri özel yapışkan malzemeden yapılmışlardır, istenilen ebatta ve ölçülerde basımı mevcut bir üründür.
  2.  Tamamen plastik yapılı malzemeden yapılır, sadece kaplaması termal üründür. Bunun nedeni yapısal özelliğinden dolayı sağlam bir yapıya sahip olmasıdır.
  3.  Pp termal etiket uzun ömürlüdür. Dış etmenlerden kolaylıkla etkilemezler. Örneğin nem, su , alkol, sürtünme gibi etmenler bu etiketleri kolaylıkla deforme etmezler.
  4.  Çoğunlukla gıda sektörü, mağazalar, bakliyatlar, hem çuvallarında çok sayıda kullanılmaktadır.
  5.  Bu etiketlerde mesela yem çuvalları üzerinde yem hakkında gerekli bilgilere , barkod kodu , seri numarası, üretim yerleri , üretim ve tüketim tarihleri, yeme özgü bilgiler , yemin bileşenleri, kilo bilgisi , kullanım şartları, saklama koşulları PP Termal Etiket üzerinde bulunmaktadır.
  6.  Bunun dışında bakliyat çuvallarında da kullanımı çoğunluktadır. Burada da bakliyat bilgileri , bakliyat bileşenleri, son tüketim ve üretim tarihleri, seri numarası, barkod kodu , üretici firma ismi, saklama koşulları, kullanım koşulları bilgileri yazmaktadır.
  7.  PP Termal Etiket termal özelliği ile ısı ve ışığa karşı oldukça duyarlıdır.
  8.  Plâstik yapısı ile sudan kolaylıkla etkilenmez, uzun ömürlü yapısı sayesinde kullanılabilen yapısı ile raflarda uzun süre kalabilir.

Pp Termal Etiket Fiyatları

  1.  Etiket çeşitliği fazla olan sektörlerde etiket fiyatları her geçen gün merak konusu olmaktadır. PP Termal Etiket Fiyatları firmalar tarafından uygun fiyatlarda müşterilere verilmektedir.
  2.  Bu etiketlerin maliyeti oldukça düşüktür. Özel baskı makinelerinde üretimi sağlanmaktadır.

PP Termal etiket, poliprobilen adı verilen bir malzeme üzerine termal solüsyon sürülmesi sonucunda elde edilen bir etiket türüdür. Plastik PP Termal etiket, plastik bazlı bir etikettir. Bu sebeple suya dayanıklılığı oldukça yüksektir. Bu etiket türü, çoğunlukla bakliyat çuvalları üzerine kullanılmaktadır. PP Termal etiket çeşitleri, istenilen boyutta ve ebatta üretilebilmektedir. Ancak hangi boyut ve ebat tercih edilirse edilsin, etiket ve malzemelerinin orijinal olmasına dikkat edilmelidir. Orijinal olmayan PP Termal etiketlerde kolay solma, basımın soluk durması veya etiket üzerine hiçbir şekilde yazı yazılamaması gibi durumlarla karşılaşmak mümkündür. Yani PP Termal etiket fiyatları bağlamında uygun olanı seçmenin her zaman kar getirmeyeceği bilinmelidir. Uygun fiyat da oldukça önemlidir ancak, asıl önemli olan kalitedir.


PP Termal Etiket Uygulaması