Tyvek Etiket

Tyvek Etiket

Tyvek Etiketler polimer ile kaplanılarak elde edilen bir etiket çeşididir. Tyvek Etiketler yapısında bulunan bileşikler sayesinde etiket içerisindeki boşlukları kapatarak kumaşı sıkıştırarak basıncı yüksek sıvıların bile geçişini engelleyecek bir özellik kazanır. Yapısı gereği Tyvek Etiketler küf ve bakteri geçirmemekle beraber su buharının geçişine  izin vererek kumaşın hava almasını sağlar. Tyvek Etiketler yüzde yüz geri dönüşümlü yapıya sahip olduğu için çevreyi korur.

Kumaş yüzeylerinde kullanılan Tyvek Etiketlerin kendinden yapışkanlı ve yapışkansız olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Bazı durumlarda Japon Akmazı yerine kullanılmakla beraber, Japon Akmazına göre yapısının sert olması,  bulunduğu yüzeyden yırtılmasının ve çıkarılmasının daha kolay olması yönüyle japon akmazından farklılık gösterirler. Tyvek Etiketlerinin kullanıldığı yüzeylerde ütü gibi sıcak maddelerle temasından kaçınılmalıdır.

Etik Basım A.Ş olarak kullanıcıların talepleri doğrultusunda baskılı veya baskısız olarak Tyvek Etiket üretmekteyiz. İstenilen her boyut ve ebatta üretimini yapabildiğimiz Tyvek Etiketlerin istenildiği takdirde, üzerine wax veya wax resin ribon ile de baskı alabilirsiniz

 • Tyvek Etiketin Özellikleri:
  • Yağmur veya diğer sıvı maddelerini geçirmezler.
  • Yırtılmaya karşı dayanıklı ve dirençlidir.
  • Zor atmosforik şartlara dayanıklıdır.
  • Barkod yazıcılardan wax ve wax resin ribonla baskı alınabilir.
  • Etiketlerin üzerine bilgi yazmak için özel bir kalem gerekmez. Herhangi bir kalem ile yazabilirsiniz.
  • Mantar oluşumuna izin vermez. Alerjik değildir, kaşıntı ve kızarıklık yapmaz
  • Yumuşak ve dikimi kolaydır.
 • Tyvek Etiketin Kullanım Alanları:
  • Labaratuar, acil durum müdahalesi yapılan yerler, tehlikeli malzemelerin olduğu yerlerdeki koruyucu giysilerde kullanılır.
  • Tüm tıbbi ürün ve cihazların ambalajlanmasında kullanılır.
  • Yüksek düzeyde koruma gereken ürünlerde kullanılır.

Tekstil sektöründe etiket olarak kullanılmaktadır

...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

TYVEK ETİKET

Medikal sektörü çok geniş bir sektörüdür. Bu sektörde çok sayıda medikal malzeme bulunmaktadır. Medikal sektörü hastanelere , eczanelere ve medikal ihtiyacı olan her alana hizmet vermektedir. Medikal malzemelerinin her biri farklı özelliğe ve ihtiyaca hitap etmektedir. Aldığınız bir medikal ürününün ne işe yaradığı ,nasıl kullanılacağı ve uygulama yerlerini öğrenmek istediğinizde Medikal malzemelerin arkasında bulunan Tyvek Etiket ile bu bilgilere erişebilirsiniz. Bu etiketler özel üretime ve yapıya sahiptir. Özel yapısı sayesinde içerisine sıvı geçişi olmamaktadır. Böylelikle sektörlerde çok fazla tercih edilmektedir.

Tyvek Etiket ve Çeşitleri

 1.  Uzun süreli kullanım olan yerlerde Tyvek Etiket kullanılmaktadır. Bu etiketlerde uzun süre kullanım sağladığından dış etkenlere karşı örneğin sıvı, sürtünme, yırtılma, nem gibi dış etmenlere karşı oldukça dayanıklı yapıya sahiptir.
 2.  Bu etiketlerin kendi aralarında çeşitleri bulunmaktadır. İki çeşidi vardır. Bunlar yapışkanlı tyvek etiket ve yapışkanı olmayan etikettir.
 3.  Yapışkanlı etiketler yapışkan gerektiren yüzeylerde kullanılır, yapışkanı olmayan etiketler de özel olarak üretilip gerekli yerlere baskısı yapılmaktadır.
 4.  Verilen etiket siparişlere göre uygun ölçülerde baskılı veya baskısız olarak basımı yapılmaktadır.
 5.  Tyvek Etiket kullanım alanı bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.
 6.  Tekstil ürünlerinde, kıyafet veya buna benzer ürünlerde, medikal sektörün de, labaratuarlar da , acil durum müdahalesi olan yerlerde, özel koruma kıyafetlerinde kullanılmaktadır.
 7.  Belirli yerlerde kullanılan bu etiketlerin dikimi yapılabilir.
 8.  Bu etiketler insan sağlığına zararsız olan etiketlerdir, alerji yapmaz. Yumuşak dokusu ile etiket yerlerinde güzel görünüşü vardır.
 9.  Tyvek Etiket üzerinde genel olarak ürüne ait bilgiler verilmektedir. Bu etiketler müşteriler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Pamuksu , kumaş yapısıyla sürekli tercih edilmektedir. Tercihe göre sipariş sayısına göre özel makinelerde üretimi yapılmaktadır.

Tyvek Etiket Fiyatları

Üreticilerin çok tercih ettiği bir üründür. Tveyk Etiket ölçülerde ve boyutlarda sipariş verilebilir , bu ürünler toplu siparişlerde uygun fiyat teklifleri ile müşterilere sunulmaktadır. Ürünler istenilen türde baskılı veya baskısız olarak hazırlamaktadır. Ürünleri kullanan işletme sahipleri ürünlerden memnun kalmakla birlikte , tüketiciler de bu ürünleri rahatlıkla kullanılmaktadır.

Tyverk etiketler, polimer kaplama sonucunda elde edilen etiketlerdir. Bu etiketlerin yüksek basınçlı sıvıları bile geçirme ihtimali yoktur. Ayrıca Tyverk etiketler, küf veya bakterileri de geçirmemektedir. Küfu, suyu ya da bakteriyi hiçbir şekilde geçirmeyen bu etiketler, hava geçimini ise sağlayabilmektedir. Bu sayede de yapıştırıldıkları giysilerin hava almalarını sağlamaktadırlar. Tyverk etiket çeşitleri yapışkanlı ve yapışkansız olmak üzere iki tanedir. Ayrıca baskılı ve baskısız olarak üretilmeleri de mümkündür. Bu etiketlerin üzerine yazı yazmak için özel kalemlere ihtiyaç yoktur. Herhangi bir kalem ile tyverk etiket üzerine yazı yazabilmek mümkündür. Tyverk etiket fiyatları, istenilen boyut, baskı durumu ve ebata göre değişiklik göstermektedir. Firmamız sabit bir fiyat sunup adaletsiz davranmak yerine istekler doğrultusunda fiyat belirleyerek adil olmayı tercih etmektedir.


Tyvek Etiket Uygulaması