Şeffaf Etiketler

Şeffaf Etiketler

Şeffaf Etiket, poliprobilen malzeme ve polietilen malzemelerden üretilmektedir.Şeffaf Etiket sayesinde ürün hem etiketlenip görsel uygulanırken hemde şeffaf kısımla ürünün kendi görseli kullanılabilmektedir.

Şeffaf Etiketin baskısı sırasında baskı gelecek kısımların altına beyaz baskı yapılarak ürün görseli netleştirilmektedir. Çeşitli baskı özelliklerinde ve çeşitli ebat ve boyutlarda Şeffaf Etiket üretimini yapmaktayız.


...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

 
 

ŞEFFAF ETİKETLER

Şeffaf Polipropilen Etiket, ham maddesi plastik bazlı olan, dış ortama, suya, neme ve ısıya (Güneş) dayanıklı olan etiket çeşididir. Şeffaf PP Etiket, esnemez ve yırtılmaz. Opak PP etiket ile özellikleri aynıdır. Bu etiketi en büyük özelliği adından da anlaşılacağı üzere şeffaf olması yapıda olması ve arkasındaki yüzeyi kapatmamasıdır. Şeffaf pp etiket ‘e, termal transfer yöntemiyle baskı alınmaktadır. Şeffaf Etiketlerin baskı süreci: Şeffaf PP Etiket‘e baskı alırken ribbon adında siyah karbon şerit kullanılır. Kullanılması gereken ribbon (Tırnaklama ve Sürtünme ile etiket üzerindeki bilgilerin çıkmaması isteniyor) ise Resin Ribbon ile baskı alınmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken en büyük nokta, olduğu için piyasada satılan ucuz, yan sanayi ve Çin malı ribbonlardan uzak durmalıyız. Bunları tercih ettiğiniz taktirde, etiketinizin üzerine alacağınız baskının kalitesi ve baskının ömrü az olacaktır. Şeffaf etiket ‘in baskı konusunda bir ayrıntısı vardır. Siparişini vereceğiniz bu etiket, görüştüğünüz yetkili kişiye baskı alınacağını belirtmelisiniz. Bu çeşitteki etiket aynı zamanda kozmetik sektöründe altındaki yazıyı veya bir başka etiketi korumak amacıyla yapıştırılmaktadır. Eğer Şeffaf PP etikete baskı alınacak ise etiket ara boşluklarına (Taşıyıcıya iki etiket boşluğuna gelecek şekilde 3mm kalınlığında) siyah şerit çekilir. Şeffaf Etiketlerin kullanım alanları: Gıda Sektörü & Tekstil Sektörü & Kozmetik Sektörü & Kimya Sektörü Opak PP etiketi ile özellikleri aynı olmaktadır Aralarındaki tek fark bu etiketin yüzeyi şeffaf ve alt yüzeyinin gözükmesidir. Plastik bazlı etiketler grubunda olduğundan dolayı ısıya, ışığa, suya ve nemli gibi ortamlara dayanıklıdır. Resin ribbon ile baskı alındıklarında koruyucu olarak kullanılabilinmektedirler.Kozmetikçilerde bulundukları yüzeylerin altınıda gösterdiklerinden dolayı sıklıkla kullanılmaktadırlar Şeffaf Etiketler .Yapım malzemesi plastik bazlı bir ürün olan opak etiket özellikleri uzun ömürlü ve dayanıklı bir etiket isteyen kişilerin oldukça verim aldığı etiket türlerinde birisidir. Özellikle dış hava koşullarına Su, Nem, Aşınma Yıpranma Durumlara karşı sert yapısıyla oldukça tercih edilmekte, yırtılmaya karşı da dayanıklı bir yapıdadır.

Şeffaf etiket, hem poliprobilen hem de polietilen malzemelerden üretilebilen etiket türüdür. Bu etiket türünde ürün görseli yer almaktadır. Yani etiketin bir kısmı şeffaf, diğer kısmı baskılıdır. Bu, şeffaf etiketlerin çok işlevliliğinin göstergesidir. Çünkü şeffaf kısmı ile paket içerisindeki ürünün görülebilmesini sağlayan bu etiket türü, baskı kısmı ile de hem ürüne görsellik kazandırıp hem de ürün hakkında bilgi edinilmesini sağlamaktadır. Yani şeffaf etiket foto çeşitleri, hem ürüne ekstra görsellik kazandırabilmekte, hem de ürünün kendi görselliğini ön plana çıkarabilmektedir. Şeffaf etiket foto fiyatları da uygun olmak ile birlikte isteğe bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çünkü bu etiket türü de diğer birçok etiket türü gibi istenilen boyda, istenilen şekilde üretilebilmektedir.


Şeffaf Etiketi Uygulamaları