Vellum Etiket

Vellum Etiket

Vellum Etiketler, yüzeyi mat ve kuşe etikete oranla pürüzlü kağıt bazlı bir etiket türüdür.Yüzeyin gözenekli olması ribonun daha iyi tutunmasını ve daha kalıcı olmasını sağlar.  Kağıt bazlı bir etikettir, nemden ve sudan etkilenir. Daha çok naturel gıda ürünleri ve kavanoz benzer biçimde mamüllerin etiketlenmesinde kullanılır.

Yüzeyinde bulunan çukurlardan dolayı Vellum Etiketlerler mat bir yapıya sahiptirler. Mat yüzeye sahip olduklarından dolayı gün ışığı ortamlarda kolaylıkla kullanıma uygundur. Kuşe etiket ile aynı baskı kalitesine haiz olmasına karşın tercih edilmesinin nedeni mat yüzeye sahip olması ve barkod okuyucular tarafınca rahatça okunabilmesidir.

Kağıt bazlı bir etiket türü olduğu için dayanıklı değildir. Su, rutubet, sıcaklık şeklinde dış faktörlerden korunmalıdır. Sağlıklı koşullar sağlandığı sürece Vellum Etiketlerlerin zamanı 1 ila 3 sene içinde değişmektedir.  

.


...

Ek Özellikler

Üst yüzeyi ve yapışkanı özel etiketler

...

Yazdırma Seçenekleri

Ribon ile yazdırabilme

...

Hızlı Destek

Etiket tercihiniz ile alakalı telefonda destek

Vellum Etiket

Vellum Etiket, kağıt bazlı olan etiket ailesinin üyelerinden biridir. Eco termal etikete orana baskı fiyatı daha yüksektir. Kuşe etikete olan benzerliği nedeni ile genel olarak kuşe etiket ile Vellum Etiket arasında fiyat farkı bulunmamaktadır. Kuşe etiket ile Vellum Etiket arasındaki fark;

  1.  Kuşe etiket; pürüzsüz ve parlak bir yapıya sahip iken,
  2.  Vellum Etiket; gözle görünmeyen delikli, girintili çıkıntılı bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte mat yani parlak olmayan bir görünümü vardır.

Vellum Etiket Özellikleri Nelerdir?

Öncelikle ham maddesinde sarı pergamin bulunmaktadır. Parlak olmayan yapısı sayesinde kuşe etiket gibi yansıma ya da parlama yapmamaktadır. Bu nedenle ışıklı ortamlarda yapılan baskı okumaları çok daha yüksek verimle okunabilmesine neden olacaktır. Baskı kalitesi bu durumla alakalı olumsuzluk yaratmamaktadır. Baskı kalitesi olarak diğer baskı çeşitlerinden aşağıda değildir. Baskı sırasında siyah şerit dediğimiz ribbon kullanılmaktadır. Ribbon kullanımı Vellum Etiket için fiyat arttırıcı bir özelliktir. Wax ribbon malzemesi kullanabilen baskı çeşitleri ile, uyumlu ve kaliteli baskılar alabilmeniz mümkündür. Aynı zamanda kullanmış olduğunuz baskı makinesinin başlığı termal uyumlu olmalıdır. Termal Başlık Nedir? Termal başlık baskıyı sıvılaştırarak işlemi sağlamaktadır. Termal başlık ve wax ribbon malzemesi ile yapmış olduğunuz baskıları kullanım şekline ve ortam koşullarına göre etkin olarak en az 1 yıl, en fazla da 3 yıl kadar kullanabilirsiniz. Bu süreç kullanım şekline göre daha da uzayabilmektedir. Unutulmamalıdır ki ne kadar kaliteli ribbon kullanırsanız o kadar kullanışlı Vellum Etiket baskısına sahip olursunuz. Her türlü boyutta ve ende bulunabilen bu etiket grubu hayatımızın birçok alanında aktif olarak kullanılmaktadır. Kullanılan alanlar içinde; hastaneler, kuru yiyecek üretimi yapan fabrikaların paketleme sistemleri, barkodlama sistemleri, kuru bakliyat fabrikaları, hastaneler gibi hızlı üretime ihtiyaç duyulan alanlar bulunmaktadır.

Vellum Etiket Hangi Alanlarda Kullanılmaz?

Unutulmamalıdır ki Vellum Etiket kağıt bazlı bir etiket çeşididir. Bu nedenle;

  1.  Nemli ortamlarda,
  2.  Alkol kullanılan sektörlerde ya da fabrikalarda,
  3.  Açık alanlarda,
  4.  Isının yüksek olarak kullanıldığı çalışma sahalarında,
  5.  Işığın doğrudan ve direkt olarak geldiği çalışma alanlarında Vellum Etiket kullanılmamalıdır.

Her etiket türünün farklı bir özelliği ve kullanım alanı vardır. Kimileri sadece baskılı olarak üretilmektedir kimilerinin baskısızları mevcuttur. Vellum etiketin ayrı edici özelliği ise kalem ile yazı yazılabiliyor olmasıdır. Ayrıca yazıcı ile baskı yapmak da mümkündür ancak yalnızca mürekkepli yazıcılar ile baskı yapılabildiğinin bilinmesi gereklidir. Vellum etiketi kuşe etiketten ayıran en temel unsur ise yüzeyidir. Çünkü kuş etiketlerin yüzeyleri pürüzsüzdür. Vellum etiket çeşitleri nonperm tutkallı vellum etiket, hotmelt tutkallı vellum etiket, sökülüp tekrar yapıştırılabilen vellum etiket gibi çeşitlerden oluşmaktadır. Vellum etiket fiyatları ise ürüne ve türüne göre belirlenmektedir. Çünkü bu tür etiketler, kişiye özel etiketlerdir.


Vellum Etiket Uygulamaları